Gergi Tavan Led Montaj 0555 149 61 63

Gergi tavan son yıllarda dekorasyon alanında evlerde, iş yerlerinde, mutfaklarda, solanlarda vb tüm alanlarında ön plana çıkarmaktadır. Gergi tavan sistemlerinde desen seçimlerine, led ve trafo seçimlerine de dikkat edilmelidir. Seçilecek olan gergi tavan modelinin duvardaki boya ile ve ev eşyaları ile uyum sağlamalıdır.

 Gergi tavan yaptırmaya karar verdiğinizde neler yapılmalıdır.?

Eğer tavanlarınız düz bir tavan ise yani  alçıpan daha önce yapılmamış işe önce alçıpan yapımı ile işe başlamak gereklidir. Örneğin odanızda bir gergi tavan yaptırmak istiyorsanız alçıpanlara buradan başlatmanız gereklidir. Mesela salonda 3 metreye 2 metre bir gergi tavan salonunuza uyum sağlayacağını düşünüyorsanız  alçıpandan bir ışık havuzu yani bir çukur yaptırmalısınız. yapılan bu ışık havuzu 15 cm derinlikte olmalıdır nedeni ise ışıklar  yani led aydınlatma ile arasındaki mesafe olmalıki gergi tavan arakasından gölge yapmamalıdır. ışık havuzu tamamlandıktan sonra havuz içi alçı sıva ile sıvanmalı saten ve beyaz boya ile içi boyanmalıdır. beyaz boya ışık sistemini daha iyi yansıttığı için gergi tavan modelinizde daha belirgin olur. Alçıpan ve boya işleriniz tamamlandıktan sonra yaptıracağınız gergi tavan etrafına ayrıca spotlar yaptırarak daha şık bir salon görünümü elde edebilirsiniz.

 Led aydınlatma nasıl olmalı hangi led ve trafolar kullanılmalıdır?

Gergi tavan led aydınlatması gergi tavan uv baskısı gibi en önemli husus olarak ön plana çıkmaktadır ,led aydınlatmalar alçıpandan yaptırmış olduğumuz ışık havuzunun tavanına gelecek şekilde  sıra sıra konmalıdır bu led aralıklarına çok dikkat edilmeli ki gergi tavanımızda gölge olmasın ve iyi ışık vermeli, tavsiyemiz gergi tavanlarda şerit led kullanılmamasısıdır. bunun yerine modül led kullanılmalıdır. çünkü şerit ledler kısa zaman sonra özelliklerini kaybedebilir verdikleri ışık gücü azalabilir ve gergi tavanınız zamanla soluk renk olmuş gibi gözükebilir.. modül led ler 360 derece ışık verır ve dayanıklıdır ışığı iyi yayar, şerit ledlere göre uzun ömürlüdür. Led döşemesi yapıldıktan sonra mutlaka 40 cm debir şeffaf silikon ile ayrıca yapıştırılmalıdır aksi taktirde ledler kısa bir süre sonra kendi yapıştırıcılarını bırakarak gergi tavanın üzerine düşebilir. led aydınlatma enasında kullanılan trafolara dikkat edilmeli led gücüne göre uygun sürücü trafo kullanılmalıdır. Aydınlatma sistemi tamamlandıktan sonra gergi tavan montajına gecilmeli gergi tavan ultra viyole baskı sistemi ile yapılmalıdır.

Gergi Tavan Led Aydınlatma İşleriniz için Kayra Teknik 0555 149 61 63

Gergi Tavan Led Aydınlatma Torbalı, Gergi Tavan Led Aydınlatma Ayrancılar